Jarwisovy a trochu i Armokovy

Vítejte na stránkách Jarwise a Armoka Přijemné čtení a hodně komentářů

Harry Potter a Stříbrný čarodě (dokončena)

1. Kapitola

Zprávy v kouzelnickém světě

V malém, na první pohled obyčejném pokoji spal vyhublý a vytáhlý kluk, s rozčepýřenými vlasy. Kdyby neměl zavřená víčka, tak by byli vidět smaragdově zelené oči a na čele měl jizvu ve tvaru blesku. Byl to Harry Potter. Když jste se podívali po jeho pokoji pořádně, tak jste zjistili, že to je čaroděj. Po pokoji se váleli různé knížky které se týkali magie (Mocné lektvary, Bojová a obranná kouzla pro bystrozory).

Byla už půlka prázdnin pryč a Harry tento čas strávil u Dursleyových. Zatím to byli jeho nejlepší prázdniny, tedy když nepočítáte události z konce školního roku, kdy byl zavražděn Albus Brumbál, největší čaroděj současné doby. Byl zabit svým kolegou a dlouho považovaným špehem u Voldemorta Severusem Snapem. Po příjezdu z Bradavic mu Dursleyovi sice okamžitě zamkli kufr do přístěnku pod schody, ale dva dny na to mu ho vrátili. Přišla sova z dopisem z ministerstva kouzel:

Vážený pane Pottere,

Vzhledem k událostem, které se objevili ve světě (povstání Vy-víte-koho) se ministerstvo rozhodlo, že se částečně ruší zákaz kouzlení nezletilých kouzelníků a čarodějek mimo Bradavice. Tento výnos platí pro čaroděje, kteří už dosáhly patnácti let.

Se srdečným pozdravem

Matylda Hopkirková

Odbor pro nepatřičné užívání kouzel

Harry se také těšil, že ze Zobí ulice číslo 4 brzo odejde do doupěte, ale mýlil se. Hned následující den mu totiž přišli další dva dopisy První byl od Rona:

Ahoj Harry,

Jak se zatím máš u tety a strejdy? Myslím si a doufám, že se nepletu, ale musíš tam mít pohodu, když se tě bojí.

Důvodem proč ti píšu je, že jedu s rodinou za Charliem do Rumunska Odjíždím v půlce července a vracím se v půlce srpna, takže se uvidíme potom. Svatba se odložila až na září, tak jsem zvědav jestli nás pustí ze školy (tedy pokud ji otevřou).

Taťka taky zjistil, že rada, která rozhodne o tom, jestli se bude dál vyučovat v Bradavicích nebo ne , bude 30. Července.

V půlce srpna budeš mít zkoušku z přemisťování, táta to tak dohodl. Potom budeš u nás do začátku školního roku.

Ať tě mudlové moc neotravujou

Sbohem

Ron

Autora dalšího dopisu poznal okamžitě podle písma, byla to Hermiona, proto neváhal a okamžitě se dal do čtení.

 

Ahoj Harry,

Za týden odjíždím s rodiči do Španělska. Budu tam měsíc, takže se uvidíme až v srpnu, tedy doufám. Pořád platí, že do Bradavic nepůjdeš? Podle mého názoru to je blbost. Osobně bych ti doporučila dodělat si OVCE. V bradavicích je obrovská knihovna, v které by se mohlo dát najít něco o ty-víš-čem. Pokud tedy otevřou Bradavice tak bych ti doporučovala si je dodělat. Každopádně jdu s tebou ať se rozhodneš jakkoli.

S láskou

Hermiona


Jelikož věděl, že Voldemort po něm půjde dokud jeden z nich bude chodit po této zemi, rozhodl se že dobu u Dursleyových stráví studiem, aby dokázal v případě potřeby ochránit všechny na kterých mu záleželo, a nebo aspoň získal čas aby oni mohli utéct. A jediné místo, o kterém věděl, že by se dalo sehnat studijní materiál, byla Příčná ulice.

Jak se rozhodl, tak udělal. Hned po snídani sebral Dudleymu kšiltovku, upravil si ji tak aby mu sedla. Narazil si ji, aby mu schovala jizvu a přemístil se přímo před zeď, která maskovala Příčnou ulici. Poklepal na správné cihly, doufajíc, že si to od třetího ročníku ještě pamatuje. Pamatoval. Když se mu odkryl pohled na příčnou ulici, všiml si, jak všichni chodí ve skupinkách. Nikdo si nikoho nevšímá a bylo vidět, že kdyby sem nemuseli, tak by tu ani nebyli. Jak procházel příčnou ulicí tak v každé vitríně bylo smuteční oznámení Brumbálovi smrti, nebo byli zatlučeny prkny. Jako první zamířil do Krucánků a kaňourů. Když tam procházel mezi regály s naučnou literaturou, upoutali ho některé názvy. Lektvary mocných, Runy v kouzlech, Štítová kouzla a jejich používání, Maskování, Trénujte svoji magickou moc. Stopy magie, Runová magie, Čarovné zbraně a rituáli světla. Vybral si tyto knihy, zaplatil a šel se podívat dál jestli by ho něco neupoutalo. Všiml si novinového stánku, zamířil tam, aby si koupil Denního věštce. Po prostudování si všiml jednoho článku, který se týkal jeho. Stálo v něm:

 

HARRY POTTER - ZÁCHRANA NEBO ZKÁZA

Je opravdu nebezpečný Voldemort? Nemůže za všechno Chlapec, který zůstal naživu? Od smrti Bradavického ředitele, Albuse Brumbála. (Jestli si pamatujete domněnku, že Harry Potter byl přítomen jeho smrti, tak už jsem tyto informace potvrdila, přímo na ministerstvu kouzel., Vy-víte-kdo od této neblahé události pořádá téměř ob den nějaký útok a každý týden útočí na nějakou skupinu lidí, zatím sice útočí jen na Mudly, ale je jen otázka kdy zaútočí i na kouzelníky. Podle zpráv, které poslal na ministerstvo, by ovšem k tomuto strašnému vraždění nemuselo docházet, kdyby se mu Harry Potter vzdal. Neskončilo by vraždění, jen tím, že odevzdáme Harryho Pottera Pánu zla?

Rita Holoubková

Harry byl naprosto v šoku. Denní věštec mu zkazil chuť na cokoli. Tak podle nich za všechno můžu já? Myslel si v duchu, kdyby nedal svůj slib, že nezemře nikdo na kom mu záleží, tak by se vzdal kouzelnického světa. Snaží se je varovat a co z toho má, kouzelníci by ho nejradši udali. Takto chmurné myšlenky se mu honily celou cestu příčnou ulicí, až se dostal opět ke zdi vedoucí do příčné ulice. Prošel jí a přemístil se zpět do svého pokoje. Ten den neměl chuť cokoli dělat. Druhý den ráno mu ovšem cizí sova přinesla Časopis s názvem Jinotaj a dopis. V dopise stálo:

Ahoj Harry,

Nevím jestli si četl včerejší článek v Denním věštci, ale rozhodla jsem se ti poslat dnešní mimořádný výtisk jinotaje.

Snad se uvidíme v Bradavicích
Ahoj
Lenka

Harry se podíval na titulní stránku jinotaje a uviděl tam svoji fotografii. Na hlavní stránce byl kromě jeho fotky ještě velkým písmem název tohoto speciálního čísla

Ohlasy a články související s článkem z denního věštce o Harrym Potterovi

HARRY POTTER - OHLASY ČTENÁŘŮ DENNÍHO VĚŠTCE

Když včera v denním věštci vyšel článek s názvem HARRY POTTER - ZÁCHRANA NEBO ZKÁZA od Rity Holoubkové. Tak už odpoledne nám chodili sovy s ohlasy od čtenářů. Tvrdili, že Denní věštec nepřijímá jejich sovy, tak napsali nám. Podle reakcí čtenářů, které nám přišli, usuzujeme, že nevěří tomu co píše Holoubková. Uvádíme některé reakce:

Harry Pottera znám z vyprávění, mých synů, kteří ho obdivují za svou statečnost a čest. Vyprávěli mi o něm a jestli je jen z poloviny pravda, co o něm říkali tak si ho taky vážím a rozhodně nevěřím, že by se něco změnilo kdyby ho získal Voldemort.

Todle může napsat jen člověk, který nezažil vládu Vy-víte-koho, než ho Pan Potter, přemohl. Ale Holoubková, je ***** když si to myslí. Já vím, že by se nezměnilo vůbec nic, kdyby ho dostal Voldemort.

Jsem Harryho nejlepší kamarádka a vím z cela určitě, že jestli si přečetl včerejší denní věštec, tak, by nejraději někam zalez a nechal by vás napospas Voldemortovi, poté jaké ohavnosti už o něm denní věštec otiskl. On ovšem takový není, ten kdyby věděl, že to kouzelnickému světu pomůže tak by se šel Voldemortovi vydat sám. A mám taky jeden krátký vzkaz, pro Ritu Holoubkovou: KONČÍŠ.

A podobné zprávy se nesly v podobném duchu.

- Lenka -


Harrymu se oddechlo,, lidé mu věřili. Bylo mu jasné, kdo napsal ten třetí uveřejněný vzkaz., Hermiona. Ale dostal nápad, když totiž bude žít, tak Voldemort po něm půjde pořád a budou jeho přátelé ohroženi daleko víc. Ale co by se stalo když by nafingoval svou smrt, i když mu bude líto jak to unesou jeho přátelé. Bylo mu jich líto, ale rozhodl se. Téměř okamžitě vymyslel plán, teď mu ho zbývalo jen doladit. Prolistoval ještě Jinotaj a zjistil, že všechny články se zaměřují na něj a jestli je opravdu ten kdo porazí Voldemorta. Jen jeden článek nebyl o Harrym, ale o Ritě Holoubkové. Neváhal a začal si ten článek číst.

Rita Holoubková - obvinění.


Anonymní čtenář, který reagoval na Denního věštce, obvinil Ritu Holoubkovou z toho, že je neregistrovaný zvěromág, která bere na sebe podobu brouka. Zatím nevíme jestli je to pravda, ale rozhodně to prověříme a budeme Vás i nadále informovat.


Tak Hermiona ještě práskla, že je Rita zvěromág. Harrymu se viditelně ulevilo a tolik ho netížilo svědomí na tolik mrtvých jen jeho zabránit.

Téměř celý měsíc strávil studiem nových kouzel, studoval zatím teorii vytváření kouzel, posiloval svoji magickou moc podle knihy, která mu radila zůstávat za každé okolnosti klidný a plňe soustředěný. Dále tam byli různé meditační cviky. Po těchto cvicích, se mu opravdu zdálo, že mu přibývají síly, ale nevěděl jestli se mu to jen nezdá. Zjišťoval, jak mu mohou pomoci očarované zbraně a jak se to dělá, i když musel počkat až bude plnoletý, protože musel mít speciální povolení na očarované zbraně, které ovšem ministerstvo dávalo jen plnoletým kouzelníkům a to ještě vzácně. Lektvary také nemohl studovat prakticky, protože neměl jednak potřebné ingredience a také neměl žádnou laboratoř.

 

Poslední komentáře
18.01.2009 15:00:23: Stříbrný čaroděj, kdo by neznal? Tohle byla myslím povídka, kterou sem ve ff četla mezi prvními a rá...