Jarwisovy a trochu i Armokovy

Vítejte na stránkách Jarwise a Armoka Přijemné čtení a hodně komentářů

Harry Potter a Stříbrný čarodě (dokončena)

5. Kapitola

Konec prázdnin

Harry se vzbudil už v sedm hodin, převlékl se a šel si udělat snídani. Ještě měl dost času, tak zkoušel podobu, kterou si zvolí pro Henryho Peavse. Nakonec si vybral kaštanové, trochu delší vlasy, modré oči, jinak si trochu zkulatil obličej a zahladil si jizvu. To už se blížila devátá hodina, tak si zabalil baťoch, při prohlídce kufru našel opravené testy z jeho zkoušek, tak je přihodil do baťohu a přemístil se do Prasinek.

Objevil se u chroptící chýše. Neváhal a vydal se ke Třem košťatům. Cítil se docela nezvykle, protože tu ještě nebyl, aby tu bylo tak prázdno. Před hostincem se zastavil a čekal až zahlédne, někoho kdo ho má doprovodit do Bradavic, pochyboval, že to bude ředitelka osobně. Ovšem dřív než se stačil rozhlédnout, otevřely se dveře hostince a z nich vyšla dívka. Harrymu se rozšířili oči překvapením. Byla to Cristine Greenová. Když procházela kolem něho, tak ji pozdravil, její reakce ho totálně překvapila.

"Neotravuj!!!" A šla kousek dál , kde se zastavila, a povýšeně sledovala okolí, jakoby taky na někoho čekala.

Harry ji ještě chvíli sledoval, ale po chvíli toho nechal a opět začal vyhlížet někoho z doprovodu. Po hlavní ulici se k nim blížil Hagrid, spolu s nějakým chlapcem, tak v Harryho letech.

"Nazdar, mládeži." Začal Hagrid a pokračoval "jsme tu všichni, tak pojďte za mnou. A vyrazil směrem k hradu. Za ním šli Harry a ten neznámý a poté Cristine, která si ale nechávala odstup, asi pět kroků. Harry se tedy začal bavit s neznámým. Zjistil že se jmenuje David Morgens. Do teď měl soukromého učitele, ale nesouhlasil s rodiči, tak utekl a rozhodl se přihlásit do Bradavic, tedy pokud se mu povedou zkoušky NKÚ. Chtěl, by jít potom na bystrozora. Mezitím došli až k chrliči. Hagrid mu pošeptal heslo a nejdříve vešel Hagrid s Cristine. Kluci zatím čekali venku. Po půl hodince vyšla i s Hagridem a odcházeli pryč. Hagrid ještě vyřídil, že má vstoupit pan Morgens. Harry tam také čekal přibližně půl hodiny a mezitím si opakoval co si připravil o dosavadním životě. Když vyšel David, tak on vešel. Vystoupil po schodech a vešel do známé ředitelny. Jediný rozdíl, kterého si Harry všiml od poslední návštěvy, byl obraz bývalého ředitele Albuse Brumbála. Za stolem seděla nynější ředitelka Minerva McGonagalová.

"Dobrý den," pronesl Harry mírně nervózním hlasem.

"Dobrý den, pane Peavsi, posaďte se." Vyzvala ho ředitelka. Když se Harry posadil, tak pokračovala. "Něco mi tedy o sobě povězte."

Harry chvilku váhal a potom začal svoji připravenou řeč.

"Tedy jmenuji se Hanry Peavse, s rodiči jsem bydlel v Irsku až do letošních prázdnin. Na začátku prázdnin ovšem rodiče byli zavražděni smrtijedy. Já jsem unikl jen díky tomu, že jsem byl u kamaráda. Poté jsem se přestěhoval do Londýna, ke vzdáleným příbuzným. Oni jsou mudlové a zatím nic neví o našem světě. Měl jsem soukromého učitele, nebo mě učil otec, matka totiž byla mudla. Teď nemám finance na zaplacení učitelů, tak jsem se rozhodl

nastoupit na tuto školu, o které jsem toho už hodně slyšel. Problém je, že rodiče plánovali, že kouzelnický svět nebude pro moji budoucnost, tak mi nedovolili ani skládat NKŮ. Nyní bych, ale chtěl jít na bystrozory. Ještě něco chcete vědět?"

"To je prozatím vše zavolejte pana Morgense a vy přijďte taky. Chci si promluvit s vámi oběma."

Harry tedy došel pro Davida a když se vrátili do ředitelny usadili se naproti ředitelce.

"Takže, oba nemáte složené NKŮ. Během dneška přijede profesorka Marchbanksová, která bude přísedící a bude kontrolovat vaše výsledky. Zítra začnete skládat zkoušky. Budete začínat Přeměňováním, poté budete skládat Dějiny kouzelnického světa, Formule, Lektvary, Výběrový předmět, Obrana proti černé magii, Péče o kouzelné tvory, bylinkářství a Astronomii. Ráno vás bude čekat písemný test a poté praktická část. Toto neplatí o Astronomii, kde bude jen praktická část a u Studie mudlů, kde naopak bude jen teorie. Za výběrový předmět si vyberete jeden z těch, který se tu učily a to jsou: Jasnovidectví, Věštění s čísel, Runy a nebo studium mudlů." První se ozval David

"Já bych si vybral to Jasnovidectví." A hned poté si vybral i Harry

"Vezmu si studium mudlů." A vzpomínal na staré hodiny jasnovidectví, které nemohl ani vystát.

"V tom případě, v pořádku, přijďte zítra ráno v osm hodin do velké síně. Na jídlo choďte taktéž tam. Když někam budete chtít, tak většina duchů a obrazů vám poradí. Spát budete zatím v pokojích pro hosty. Hagrid vás tam dovede, už by měl čekat venku. Nějaké otázky?"

"Já bych měl," ozval se David "kdy budeme vědět výsledky?"¨

"Výsledky se dozvíte den po složení poslední zkoušky. Ještě něco?"

"Ne, děkujeme." Ozvali se oba současně.

Zbytek dne si Harry opakoval podle výsledků a podle knížek. Občas se učil společně s Davidem a zjistil, že si ho oblíbil.

Druhý den se dostavili v osm hodin do velké síně, kde už na ně čekala ředitelka, paní Marchbanksová a Percy? Co ten tady dělá? Divil se Harry v myšlenkách, ale dostal rychlou odpověď.

"My budeme dohlížet na průběh testů s Přeměňování. Toto je Percy Weasley, nynější učitel přeměňování a toto je přísedící z ministerstva paní Marchbanksová. Nasnídejte se a přesuňte se do učebny přeměňování my tam za vámi přijdeme. Mimoto toto je Pan Peavse a toto je pan Morgens." Představila je komisi a zároveň na ně ukázala, když je jmenovala.

Harrymu týden utekl docela rychle, zkoušky byli lehčí než si pamatoval z pátého ročníku, zjistil pro tento rok, že sedmý ročník bude mít opět nějaké nemehlo na obranu proti černé magii. Celý týden mu utekl dost jednotvárně. Ráno psaní písemných testů, poté oběd a poté šel na praktickou část. Ve volných chvílích si opakoval vědomosti na další den a nebo si jen povídal s Davidem. V jediném předmětu ale nepoužil vše co znal a to v obraně, nechtěl dělat ze sebe hvězdu.

Poslední den na škole se dozvěděl výsledky, které dostal zapečetěny v obálce. Harry ji rychle otevřel a prostudoval.

VÝSLEDKY ZKOUŠEK

NÁLEŽITÉ KOUZELNICKÉ ÚROVNĚ

Vyhovující klasifikační stupně

Vynikající (V)

Nad očekávání (N)

Přijatelné (P)

Nevyhovující klasifikační stupně

Mizerné (M)

Hrozné (H)

Troll (T)

Přeměňování V

Dějiny kouzelnického světa P

Kouzelné formule V

Lektvary N

Obrana proti černé magii V

Péče o kouzelné tvory V

Bylinkářství P

Astronomie N

Studie mudlů V

Harry byl překvapen, takovéto výsledky nečekal. Vyměnil si papíry s Davidem, ale ten taky dopadl dobře. Měl hodně podobné výsledky Jako Harry, ale v jiných předmětech.

Počkali ještě do oběda a opustili hrad. V Prasinkách se rozloučili, že se 29. Srpna sejdou v Příčné ulici, aby si koupili věci. Harry jakmile se vrátil domů, tak vzal na sebe vlastní podobu a šel tentokrát hledat kouzla, která by mu pomohla fingovat smrt a začal trénovat druhou schopnost, kterou si vybral a to čarování bez hůlky a bez formulí. Měl to naplánované na poslední den prázdnin, aby se Ron a Hermiona, natož pak Ginny, o něco nepokusili, a dozvěděli se to až ve vlaku.

Dny ubíhaly, až tu bylo 29., Harry našel potřebná kouzla Rodové knize, bylo perfektní kouzlo, které umožňovalo sesilateli ovládat vidění terče, takže mu mohl vsugerovat zabití Harryho Pottera.

Ráno opět na sebe vzal podobu Henryho Peavse a přemístil se před přepážku. Přes ní přešel na Příčnou ulici, kde už na něj čekal David. Procházeli ulicí a kupovali si potřebné věci ke studiu. Harry se na chvíli odpojil a šel pro další stříbrné hábity a zlaté nitě. Když už se chýlili rozloučit, tak se najednou od přepážky ozvali výkřiky zděšení. Nastala panika. Harry si všiml asi dvaceti osob v černých pláštích s maskami přes obličej, byli to smrtijedi. Harry se rozhodl svou smrt předstírat už dnes, když se naskytla taková příležitost. Jak okolní lidé panikařili, tak se ztratil Davidovi, ale to mu spíše vyhovovalo. Harry se rychle změnil zpět na sebe a šel naproti jednomu smrtijedovi, který se lehce odpojil. V panice, která ho obklopovala si ho nikdo nevšiml. Jen ten smrtijed se na něj otočil a překvapením vykulil oči.

"Kohopak to tu máme?" pronesl ledový hlas Luciuse Malfoye.

"Půjdeš zpět do Azkabanu, stejně jako všichni." Odpověděl stejně chladně Harry Přitom na něho seslal neverbální kouzlo bez hůlky Potters sugestions.

Harry cítil jak mu může předávat informace, co vidí, proto rychle zalezl s ulice do stínu a začal si vybavovat, jak bojuje s Malfoyem a jak poté Malfoy sesílá Avada Kedavra, a následný zelený paprsek trefuje Harryho. Ten padá s vytřeštěnýma očima k zemi, nehýbajíc se. Harry ještě pomyslel na Metamorfozius na kus nábytku, který se válel na ulici. Tose bleskově přeměnilo na tělo Harryho Pottera, zkrvaveného a mrtvého. Harry se změní na Henryho a zruší spojení s Malfoyem. V tu chvíli sem doráží členové řádu a smrtijedi prchají. Harry nečekal až najdou jeho tělo a odcházel do děravého kotle, kde přečká než se to tam trochu opraví.

Druhý den si šel koupit Denního věštce. Okamžitě si všiml titulní stránky. Kde byla zobrazena příčná ulice a nadpis Tragédie na Příčné ulici. Harry začal číst.

TRAGÉDIE NA PŘÍČNÉ ULICI

Dne 29. srpna v odpoledních hodinách se na příčné ulici objevila skupinka smrtijediů. V nastálé panice, bylo zraněno přes 150 kouzelníků z toho bylo 40 dětí, všichni jsou v nemocnici svatého Munga. Smrtelné oběti byli jen tři, ovšem mezi nimi byl i chlapec, který přežil (viz strana 3) škody na majetku nebyli moc velké, povedlo se je odstranit už do půlnoci. Vypadá to, že na sebe chtěli jen upozorni, že tu ještě jsou. Ovše objevila se silná nevole k ministerstvu kouzel, které nedokázalo zajistit obranu (více str. 4 a 5). Nakonec je zahnala asi třicetičlenná skupinka, která se sem přemístila. Ovšem nepodařilo se s nimi navázat rozhovor, protože jakmile smrtijedi zmizeli, tak oni přivolali lidi ze sv. Munga a poté zmizeli neznámo kam. Kdo jsou tito cizinci? (viz str. 6 a 7)

Harry rychle přelistoval na článek o sobě a začal číst.

CHLAPEC, KTERÝ PŘEŽIL UŽ NEPŘEŽIL

Potterovo tělo se našlo na Příčné ulici a lékouzelníci po prohlídce okamžitě poznali, že ho zabila kletba, která se nepromíjí. Pachatel není znám. Nyní se podle lidí z ministerstva Vy-víte-kdo trochu upokojí a nebude napadat kouzelníky. Podle jejich informací, chtěl jen Harryho Pottera a teď když se mu to povedlo už mu nikdo nebrání. Určitě to bude pro svět zlepšení.

Harrymu z toho bylo špatně. Měl teď chuť toho nechat, copak si zaslouží zachránit, když si tohle mysleli. Takto uvažoval celý den. Večer si vzpomněl na Rona, Hermionu, Ginny a další kamarády a musel je zachránit. Nesměl to vzdát, teď se jim v duchu omlouval za svou smrt a doufal, že jim zvedne náladu zítra ve vlaku Henry Peavs. S tím usnul.

 

Poslední komentáře
27.03.2011 15:08:44: CHLAPEC, KTERÝ PŘEŽIL UŽ NEPŘEŽILsmiley${1}smiley${1}smiley${1}